Nasze serwery:


Wszystkie nasze serwery działają na markowych podzespołach, wyposażone są w bardzo wydajne 4 lub 6 rdzeniowe procesory firmy Intel i posiadają po 16-64GB pamięci RAM. Dyski twarde pracują w macierzach dyskowych RAID 10, dzięki czemu Państwa dane są bezpieczne. Oczywiście dodatkowo wykonujemy backup wszystkich danych na serwery zewnętrzne, gdyż wiemy jak ważne są dla Państwa przechowywane dane. Całe data center posiada dostęp do dwóch niezależnych zakładów energetycznych oraz oczywiście wyposażone jest w agregaty prądotwórcze, które mogą podtrzymywać zasilanie w przypadku klęsk żywiołowych.

Sieć

Przy wybieraniu lokalizacji serwerów zdecydowaliśmy się na umieszczenie ich w centrum danych firmy Hetzner GmbH w Niemczech, która może poszczycić się jedną z najbardziej rozbudowanych infastruktur sieciowych w Europie. Poprzez zastosowanie protokołu BGP4 routery dbają o to, by przesyłane dane trafiły do odbiorcy po jak najbardziej korzystnej trasie (dynamiczny routing). W obecnej chwili nasze serwery mają dostęp do łącz o sumarycznej przepustowości 92 Gbit/s. Posiadamy bezpośrednie połączenie do głównego polskiego węzła wymiany danych PL-IX oraz do następujących operatorów: TeliaSonera, Deutsche Telekom,Noris Network, LambdaNet, Aixit, Tiscali, Init7 oraz KPN EuroRings.

Oprogramowanie

Serwery działają pod kontrolą systemu Linux Debian lub w wypadku kont z panelem cPanel CentOS i serwera www LiteSpeed i Apache, a o przyjazną obsługę Państwa serwerów dba oprogramowanie DirectAdmin lub cPanel w wersji polskojęzycznej. Panele administracyjne DirectAdmin i cPanel są standardem wśród usługodawców serwerów wirtualnych i pozwalają na bezproblemową i intuicyjną konfigurację praktycznie wszystkich opcji Państwa serwera: stron internetowych, baz danych, skrzynek pocztowych. Dodatkowo na każdym serwerze instalujemy bezpłatnie oprogramowanie Installatron, które umożliwia zainstalowanie ponad 50 różnych skryptów PHP i CGI w ciągu dosłownie kilku sekund (w pakiecie Installatron znajdują się m.in. WordPress, Joomla, PHPBB2 i 3, PHP Nuke, Drupal, CodeIgniter, Gallery2, Coppermine i wiele innych skryptów).

Serwer: s1.firehost.pl
(Apache 2.4/DirectAdmin)


Procesor:
Intel(R) Core(TM) i7-6700

Pamięć RAM:
32 GB DDR4

Dyski:
4x500 GB SSD SATA 6 Gb/s
Serwer: s2.firehost.pl
(LiteSpeed/DirectAdmin)


Procesor:
Intel(R) Core(TM) i7-3770

Pamięć RAM:
32 GB DDR3

Dyski:
2x3 GB SATA-2 7.2 krmp
Serwer: cp1.firehost.pl
(Apache/cPanel)


Procesor:
Intel(R) Core(TM) i7-3930

Pamięć RAM:
64 GB DDR3

Dyski:
2x3 TB SATA-2 7.2 krmp
2x250 GB SSD SATA 6 Gb/s
Serwer: (bazodanowy)


Procesor:
Intel(R) Core(TM) i7-6700

Pamięć RAM:
32 GB DDR4

Dyski:
2x500 GB SSD SATA 6 Gb/s


Serwery: VPS - KVM

Procesory:
Intel(R)

Pamięć RAM:
DDR3 - DDR4

Dyski:
SSD SATA 6 Gb/s
SATA-3 7.2 krmp

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Poczta
pomoc@firehost.pl

Infolinia

Gadu-Gadu

Firehost.pl