Strona Główna > Baza Wiedzy > Baza Wiedzy > Poczta > Porty dla usług pocztowych (POP3, IMAP, SMTP oraz SSL)


Porty dla usług pocztowych (POP3, IMAP, SMTP oraz SSL)
Numery portów

Usługa Port Port SSL
SMTP

587
25 (niezalecany) 

465
POP3 110 995
IMAP 143 993

Uwaga: Nie zalecamy korzystania z portu 25 do usługi SMTP. Port ten jest blokowany przez większość wiodących dostawców internetowych w związku z wysyłaniem spamu. Niemniej jednak wysyłka wiadomości z wykorzystaniem portu 25 jest możliwa na naszych serwerach. Najlepiej od razu skonfigurować klienta pocztowego tak, aby do wysyłki maili wykorzystywał port 587.

Uwagi do konfiguracji programów pocztowych

Nazwa użytkownika i hasło

Jako nazwę użytkownika należy używać całego adresu e-mail, np. (j.kowalski@nowa-domena.pl). Konto pocztowe musi zostać oczywiście wcześniej utworzone w panelu administracyjnym. Wyjątek stanowi tutaj główne konto pocztowe o nazwie konta hostingowego. Przykładowo jeśli nasze konto hostingowe ma login user123, to taka też będzie nazwa użytkownika dla tego konta pocztowego.

Wymagana autoryzacja SMTP

Do poprawnego wysyłania poczty wymagane jest włączenie autoryzacji SMTP. W kliencie pocztowym Outlook jest to opcja "Serwer SMTP wymaga uwierzytelnienia" lub w Thunderbird w Kontach pocztowych - Poczta wychodząca - w Edycji konta - należy wybrać Uwierzytelnianie: Normalne hasło.

Brak zaznaczonego uwierzytelniania może powodować przy wysyłce błąd "550 relay not permitted, authentication required"

Certyfikat SSL jest nieautoryzowany

Usługa pocztowa jest chroniona przez certyfikat, który działa dla subdomeny danego serwera, i tak dla serwera s2.firehost.pl będzie to mail.firehost.pl. Dlatego też jeśli podamy jako adres serwera poczty przychodzącej i wychodzącej mail.nazwadomeny.pl (gdzie nazwadomeny to Twoja domena) pojawi się komunikat z ostrzeżeniem, iż certyfikat nie jest zaufany, ponieważ nie pasuje do naszej domeny. W związku z tym należy zaakceptować wyjątek bezpieczeństwa lub zainstalować certyfikat. Dlatego też zalecamy użycie adresu serwera, na którym znajduje się nasze konto hostingowe z firehost.pl w nazwie.

Dla przykładu – jeśli Twoje konto hostingowe znajduje się na serwerze s2, to jako adres serwera poczty przychodzącej i wychodzącej podajemy mail.firehost.pl. Dzięki takiemu ustawieniu komunikaty o niezaufanym certyfikacie nie będą wyskakiwać.Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Polecamy:
Konfiguracja SpamAssassina (Czytań: 1897)
Konfiguracja poczty e-mail (Czytań: 4051)

Poczta
pomoc@firehost.pl

Infolinia

Gadu-Gadu

Firehost.pl