Strona Główna > Baza Wiedzy > Baza Wiedzy > Poczta > Konfiguracja SpamAssassina


Konfiguracja SpamAssassina
Po zalogowaniu do panelu DirectAdmin i kliknięciu przycisku Konfiguracja SpamAssassina można dodawać adresy e-mail które mają być odfiltrowywane automatycznie, wpisując dany adres w polu blacklist_from (czarna lista nadawców). W ten sam sposób można utworzyć białą listę, używając formularza na dole strony. Jest również możliwe określenie wskaźników punktowych, które mają być używane przez SpamAssassin do poszczególnych testów.

Ustawianie wskaźnika punktowego spamu:

SpamAssassin bada każdą wiadomość pod kątem występowania cech spamu, a następnie przypisuje jej ogólny wskaźnik punktowy (wynik). Wpisz wartość wskaźnika, od której wiadomość będzie uznawana za spam.

5 - to wartość domyślna, która jest agresywna. Może być odpowiednia dla pojedynczego użytkownika, ale zaleca się stosować bardziej ostrożną wartość (7.0 lub 10.0).

Dodawanie adresów do czarnej listy:

Tu wpisz adresy, z których poczta jest często przepuszczana przez filtr antyspamowy, a z których nie chcesz otrzymywać wiadomości.

Możesz użyć * jako symbolu dowolnych wielu znaków oraz ? jako symbolu, oznaczającego dowolny pojedynczy znak.

* user@example.com — Dodaje pojedynczy adres e-mail do czarnej listy.

* *@example.com — Umieszcza na czarnej liście wszystkie adresy z domeny example.com.

* ?ser@example.com — Powoduje objęcie czarną lista np. użytkownika User@example.com, ale nie użytkownika AUser@example.com.

Dodawanie adresów do białej listy:

Tu wpisz adresy, z których poczta jest często blokowana przez filtr antyspamowy, a z których chcesz otrzymywać wiadomości.

Możesz użyć * jako symbolu dowolnych wielu znaków oraz ? jako symbolu, oznaczającego dowolny pojedynczy znak.

* user@example.com — Dodaje pojedynczy adres e-mail do białej listy.

* *@example.com — Umieszcza na białej liście wszystkie adresy z domeny example.com.

* ?ser@example.com — Powoduje objęcie białą listą np. użytkownika User@example.com, ale nie użytkownika AUser@example.com.

 Pamiętaj:

* Kliknij Zapisz, aby zapisać zmiany konfiguracji.

* Dodanie adresu do białej listy powoduje, że wiadomości wysyłane z tego adresu są automatycznie przepuszczane przez filtr.

* Dodanie adresu do czarnej listy powoduje, że wiadomości wysyłane z tego adresu są automatycznie odfiltrowywane przez SpamAssassin.

* Więcej informacji na temat konfigurowania SpamAssassin można znaleźć pod adresem http://spamassassin.apache.org/.Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Polecamy:
Konfiguracja poczty e-mail (Czytań: 3981)

Poczta
pomoc@firehost.pl

Infolinia
790-720-560

Gadu-Gadu
46273249, 4188519

Grupa Firehost.pl
Aleksander Wypiorczyk