Strona Główna > Baza Wiedzy > Baza Wiedzy > Domeny i DNS-y > Ogólne zasady transferu domen.


Ogólne zasady transferu domen.
Transfer to przeniesienie obsługi administracyjnej domeny od jednego rejestratora do drugiego.
Transfer domeny nie wpływa w żadej sposób na jakość działania domeny, nie powoduje przestoju w działaniu strony oraz nie powoduje żadnych zmian w ustawieniach serwerów DNS dzięki czemu domena może być obsługiwana przez FireHost.pl, a hosting WWW utrzymywany w innej firmie.
Usługi te są zupełnie niezależne. 
Transfer polega jedynie na zmianie rejestratora odpowiedzialnego za domenę. Końcowy użytkownik nie widzi żadnych zmian.

Ogólne zasady transferu domen:

  krajowe .pl w tym funkcjonalne i regionalne

Transfer domeny od innego Rejestratora do FireHost.pl może być przeprowadzony w dowolnym momencie. Blokada możliwości transferu dotyczy 5-ciu dni od dokonania nowej rejestracji lub poprzedniego transferu oraz najpóźniej dzień przed końcem okresu rozliczeniowego.
Transfer domeny jest bezpłatny, a okres ważności domeny opłaconej u obecnego rejestratora pozostaje bez zmian - zmienia się tylko rejestrator domeny. Aby dokonać transferu domeny krajowej do FireHost.pl skontaktuj się z dotychczasowym rejestratorem celem uzyskania kodu autoryzującego: authinfo, a następnie skorzystaj z formularza zamówień - Transferuj
Po włączeniu transferu, na adres e-mail Abonenta domeny NASK wyśle wiadomość w której znajdował się będzie link potwierdzający realizację transferu, po jego kliknięciu transfer zostaje zakończony i domena będzie obsługiwana przez FireHost.pl

  globalne

Transfer domeny od innego Rejestratora do FireHost.pl może być przeprowadzony w dowolnym momencie z wykluczeniem 60-ciu dni od dokonania nowej rejestracji lub poprzedniego transferu, zalecamy wykonywać transfer nie później jak na 14-cie dni przed końcem okresu rozliczeniowego domeny.
Transfer domen globalnych powiązany jest z operacją odnowienia domeny o kolejny rok od obecnej daty ważności. Koszt transferu jest równy kosztowi odnowienia w cenniku domen.
Aby dokonać transferu domeny globalnej do FireHost.pl skontaktuj się z dotychczasowym rejestratorem celem uzyskania kodu autoryzującego: authinfo, skorzystaj z formularza zamówień - Transferuj - aby zainicjować transfer oraz opłać fakturę pro-forma wykonania transferu która zostanie wygenerowana w panelu Klienta - i wysłana na e-mail.
Po włączeniu transferu przez FireHost.pl, na adres e-mail Administratora domeny (wg bazy whois) Rejestr domen wyśle wiadomość w której znajdował się będzie link potwierdzający realizację transferu, po jego kliknięciu transfer zostaje aktywowany i może trwać do 14-stu dni (czas potrzebny na zwolnienie domeny przez obecnego rejestratora). W czasie transferu domena jest cały czas aktywna.

  europejskie

Transfer domeny od innego Rejestratora do FireHost.pl może być przeprowadzony w dowolnym momencie jednak zalecamy wykonywać transfer nie później jak na 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego domeny.
Po zrealizowaniu transferu domeny europejskiej, obecny okres rejestracji domeny ulega zakończeniu i automatycznie jest ona ponownie rejestrowana na okres 1-go roku dla nowego Abonenta, do którego domena została przetransferowana.
Transfer domeny .eu jest równoznacznym wykonaniem cesji - zmiana danych Abonenta domeny.
Po zgłoszeniu transferu domeny - Transferuj , generowana jest faktura pro-forma którą nowy abonent powinien opłacić. Niezbędny jest też kod authinfo domeny, który należy uzyskać od obecnego rejestratora.
Po włączeniu transferu przez FireHost.pl, domena zostaje przeniesiona.


Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Polecamy:
Domeny .de - Niemcy (Czytań: 2126)
Co to jest ICANN? (Czytań: 1891)

Poczta
pomoc@firehost.pl

Infolinia
790-720-560

Gadu-Gadu
46273249, 4188519

Grupa Firehost.pl
Aleksander Wypiorczyk