Strona Główna > Baza Wiedzy > Baza Wiedzy > Domeny i DNS-y > Obowiązek weryfikacji adresów email z danych kontaktowych dla domen globalnych.


Obowiązek weryfikacji adresów email z danych kontaktowych dla domen globalnych.
Od początku 2014 roku weszły w życie zmiany związane z nową polityką ICANN w stosunku do weryfikacji danych zawartych w wyszukiwarkach WhoIS /dostępne na http://www.icann.org/en/resources/registrars/raa/approved-with-specs-27jun13-en.htm w sekcji 2. WHOIS ACCURACY PROGRAM SPECIFICATION/

Zgodnie z najnowszymi zasadami, w przypadku gdy:

  • Domena globalna została zarejestrowana pod niezweryfikowanym identyfikatorem
  • Domena globalna została przetransferowana
  • Dane kontaktowe Abonenta domeny globalnej zostały zmodyfikowane

do Abonenta przesłana zostanie wiadomość e-mail z adresu directi@consultingservice.pl z prośbą o weryfikację danych, na które dana domena została zarejestrowana. Weryfikacja zostaje pomyślnie zakończona w momencie naciśnięcia przez Abonenta linku zawartego w treści wiadomości.

W przypadku braku potwierdzenia ze strony Abonenta w przeciągu 15 dni od momentu który wywołał rozpoczęcie procesu weryfikacji, funkcjonowanie domeny zostanie wstrzymane, a zamiast standardowych informacji zawartych na stronie wyświetli się jedynie informacja o wyłączeniu domeny z powodu trwającego procesu weryfikacji danych Abonenta domeny, z prośbą o kontakt z dostawcą usług w celu jej ponownego aktywowania.Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Drukuj Drukuj

Polecamy:
Domeny .de - Niemcy (Czytań: 1752)

Poczta
pomoc@firehost.pl

Infolinia
790-720-560

Gadu-Gadu
46273249, 4188519

Grupa Firehost.pl
Aleksander Wypiorczyk