Home >> Uruchamianie skryptami

Uruchamianie skryptów

Ten dział pozwala omówić oraz użytkować skrypty CGI, program ścieżki, wyświetlenie zainstalowanych modułów Perla, określać pozwolenia dostępu, skryptów PHP, oraz umożliwia dostęp do phpMyAdmin.

 

Skrypty CGI  

Wszystkie skrypty CGI muszą się znajdować w Twoim katalogu cgi-bin.  Folder cgi-bin znajduje się w katalogu public_html (np. public_html/cgi-bin).  Jeżeli chcesz uruchomić skrypt CGI w subdomenie, wtedy dodajemy skrypt CGI do utworzonego katalogu cgi-bin w subdomenie.

 

Aktualizacja skryptów CGI

 

Kiedy używamy FTP, jest to bardzo ważne (np:. .cgi i .pl) w trybie ASCII .  Programy FTP posiadają funkcję aktualizacji w trybie ASCII, binary,lub "auto." Jeżeli "auto" jest zaznaczone, upewnij się czy .cgi i .pl są zawarte pliki ASCII w twoim kliencie FTP. Skrypty nie zostaną prawidłowo uruchomione jeśli są one wgrane w trybie binarnym..

 

Bądź pewien zanim przejdziesz do katalogu ze skryptami CGI..

 

Program Ścieżki

Potrzebne ścieżki do obsługi skryptów:.

 

Ścieżka do perla:               /usr/bin/perl

Ścieżka do sendmail:       /usr/sbin/sendmail

 

CGI URL:                   http://www.twojadomena.com/cgi-bin/script.cgi

Subdomena CGI URL:  http://subdomain.twojadomena.com/cgi-bin/script.cgi

 

Ścieżka do cgi-bin:                       /home/username/domains/domain.com/public_html/cgi-bin

Ścieżka do cgi-bin (subdomena):    /home/username/domains/domain.com/public_html/subdomain/cgi-bin

 

Ważne:  

 

Jeżeli któraś ze ścieżek nie działa, to któryś z hostów prawdopodobnie jest zainstalowany na innym koncie lub gdzieś indziej np: /home.  Połącz się z nim poprawnym połączeniem.

 

Przeglądanie zainstalowanych modułów Perla 

Z panela administracyjnego wybierz ikonę "Zaawansowane narzędzia, i następnie ikonę "Instalacji modułów Perla".

 

 

Ten powyższy obrazek to jest pewien wyłacznik wzorcowej listy perla.  Jeżeli skrypt CGI zarząda specyficznego modułu perla, sprawdź na tej liście czy jest on zainstalowany  na tym serwerze.

 

Pozwolenia dostępu  

Pozwolenia dostępu plików są definiowane kto może czytać, zapisywać i wykonywać pliki także jako skrypty. Kiedy instrukcj instalacji zapyta cię o plik CHMOD, będziesz wtedy zapytany o atrybut (pozwolenie) dostępu do pliku. Pozwolenia plików można modyfikować popularnymi klientami FTP lub poprzez panel administratora w menedżerze plików.

 

Niektóre powszechnie stosowane poziomy dostepu do pliku:

 

600  Niedostępny

644  Do odczytu dla wszystkich

666  Plik może być czytany i zapisywany

755  Plik może być do odczytu i do wykonywania przez wszystkich  

777  Zapisywalny i wykonalny przez wszystkich (nie zalecane)

 

Większość skryptów CGI jest ustawiona na 755.  Please refer to the script's documentation for proper installation instructions.

 

Skrypty PHP  

Skrypty PHP są w pełni dostępne na wszystkich serwerach z uruchomionym Panelem kontrolnym DirectAdmin Web. Skrypty PHP mogą zostać umieszczone  i uruchomione w każdym folderze znajdującym się katalogu public_html.  Proszę odsyłać dokumentację określonych rozszerzeń skryptów  i przejść do procedury instalacji.

 

Jedno z najlepszych źródeł aby odnaleść jak najwięcej zasobów PHP znajduje się: http://www.hotscripts.com

 

Logowanie phpMyAdmin

 

phpMyAdmin jest zawarty w PHP, który pozawala ci administrować bazą danych MySQL.  Możesz wykonać polecenie SQL, pracuj z polami (dodaj, edytuj, usuń), pracuj z tabelami (utwórz, zmień, usuń), twórz dodatkowe bazy danych, i wiele więcej.  phpMyAdmin jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników. Wiele skryptów PHP automatyczne instaluje się w bazie danych, abyś już tego nie musiał wykonywać, więc prawdopodobnie będziesz używał phpMyAdmin..

 

Dostęp do phpMyAdmin możesz uzyskać ze strony http://www.twojadomena.com/phpMyAdmin.  Przejdź do strony http://www.phpmyadmin.net aby uzyskać więcej informacji ten temat.

Potrzebujesz więcej pomocy?

 

W celu uzyskania dodatkowej pomocy skontaktuj się z usługodawcą lub odwiedz stronę forum DirectAdmin forum  - (forum poświęcone pomocy technicznej) http://www.directadmin.com/forum.

 


C 2003 JBMC Software. DirectAdmin licensees may reproduce this page for their own customers.  Reproduction by other parties is prohibited.